X
تبلیغات
زولا

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 12 مهر‌ماه سال 1389

ایتنا – انتشار اسناد محرمانه‌ای از ارتش آمریکا که از کشتار مردم بی‌گناه افغانستان به دست نظامیان این کشور حکایت دارد، با واکنش تند پنتاگون مواجه شده است.

جولین اسنج بنیانگذار ویکی‌لیکس گفته است پنتاگون در تلاش است این سایت افشاگر را به سکوت وادار سازد.

به گزارش ایتنا به نقل از THINQ.co.uk وی که چندی پیش در دانشگاه لندن سخن می‌گفت، از عزم وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون برای نابود کردن ویکی‌لیکس خبر داد.

انتشار هزاران سند محرمانه ارتش آمریکا در خصوص حملات نظامی صورت گرفته در افغانستان، در سایت ویکی‌لیکس، واکنش‌های متفاوتی را در سطح جهانی به دنبال داشته است. 

پیش‌تر آمریکا و برخی هم‌پیمانان این کشور با محکوم کردن انتشار این اسناد، اعلام کردند که انتشار چنین اطلاعاتی جان برخی از نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان را به خطر می‌اندازد. با این حال جولین اسنج گفت: قصد ما ضربه زدن به مردم بی‌گناه نیست. هدف ما دقیقاً عکس این قضیه است. در برخی از این اسناد نشان داده می‌شود که نظامیان آمریکایی مردم بی‌گناه و غیرنظامی را مورد قتل عام قرار می‌دهند و در عین حال این کشتارها سرپوش گذاشته شده و در خبرگزاری‌ها بازتابی نمی‌یابد.
طبقه بندی:
ارسال توسط سعید
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');