بازدید : مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1389

گروهی از محققان استرالیایی موفق به تولید نرم‌افزار جدیدی شده‌اند که می‌تواند تعداد موهای انسان را در یک بخش از پوست بشمارد و اثرگذاری روش‌های درمان ریزش مو و کرم‌های موجود را بیشتر کند.

به گزارش پی‌تی‌آی‌نیوز، محققان مرکز علوم ریاضی و اطلاعات CSIRO استرالیا در شهر سیدنی، نتایج یافته‌های جدید خود را در شماره نوامبر نشریه "فناوری و تحقیقات پوستی " منتشر کردند.

"پاسکال والوتون " یکی از دانشمندان این گروه گفت: این نرم‌افزار جدید که به دنبال همکاری محققان استرالیایی با یک شرکت انگلیسی ساخته شده به کارشناسان کمک می‌کند تا آسان‌تر از گذشته از کرم‌های مو استفاده کنند و اثرگذاری هریک از آن‌ها را برای افراد مختلف به طور دقیق دریابند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پزشکان تاکنون برای فهمیدن میزان اثربخشی روش‌های درمانی، تعداد موهای باقی مانده در یک بخش مشخص از پوست سر را پس از اعمال روش‌های درمانی به صورت دستی می‌شمردند. این کار بسیار دشوار بود، زیرا ممکن بود در جریان این کار یک مو دو بار شمرده شود یا اینکه بعضی از موها شمرده نشود. اما این روش جدید بسیار کارآمد خواهد بود. زیرا تعداد دقیق موها در یک بخش از سر به صورت دقیق شمرده می‌شود و شما در هر زمان می‌تواند اثر داروهای استفاده شده را به طور دقیق دریابید.

این نرم‌افزار بر اساس تصاویری کار می‌کند به وسیله یک اسکنر تخت از پوست سر گرفته می‌شود. پس از گرفتن تصاویر، این نرم‌افزار با استفاده از ا
لگوریتم‌های ریاضی هر یک از موها را به صورت جداگانه روی پوست سر تشخیص می‌دهد تا بتواند وضعیت پوست سر بیمار را به صورت مجزا تشخیص دهد.

این نرم‌افزار بسیار هوشمند است و می‌تواند مو را از دیگر چیزهای موجود در پوست سر نظیر چین و چروک‌ها، جراحات یا خال‌ها تشخیص دهد.

والوتون در پایان توضیح داد:
ما برای تشخیص مو یا اثر جراحات روی پوست سر مشکلات فراوانی داریم. اما این نرم‌افزار می‌تواند این مشکل را برای ما حل کند. گرفتن عکس قبل و بعد از روش‌های درمانی می‌تواند سرعت رشد مو در بیماران را نیز نشان دهد.
طبقه بندی:
ارسال توسط سعید
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');