X
تبلیغات
زولا

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 تیر‌ماه سال 1389

 

دستگاه‌های الکترونیکی قابل‌حمل از باتری‌های لیتیوم-یونی استفاده می‌کنند، زیرا این باتری‌ها می‌توانند حجم زیادی از انرژی را در خود جا دهند.

این روش پیشنهادی توسط کدار و یکی از دانشجویان فارق‌التحصیل شده او با نام "بیونگوو کانگ " توسعه مواد به‌کار رفته در سطح باتری‌ها است که به لیتیوم یون‌ها امکان می‌دهد تا در سطح باتری با سرعت بالاتری حرکت کنند و همچنین کانال‌هایی را برای انتقال آن‌ها به داخل تونل‌ها فراهم می‌کند.

به گفته دانشگاه MIT، هم‌اکنون نسخه اولیه باتری ساخته شده که از موارد یاد شده برای سطح آن استفاده شده است و این باتری می‌تواند ظرف 20 ثانیه یا کمتر شارژ شود و این در حالی است که برای باتری مشابهی که از این مواد در آن به کار گرفته نشده بود، این زمان به 6 دقیقه می‌رسید.
طبقه بندی:
ارسال توسط سعید
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');